Stichting Mr. A.E. Ribbius Peletierfonds
Periode | (1958) 1990-2003 |
Omvang | 0,50 meter |
Locatie archief | Het Utrechts Archief (gepland) |
Toegang | nog niet bekend |
Raadpleging | nog niet bekend |
Inleiding
Bij haar overlijden liet mw. mr. A.E. Ribbius Peletier, sociaal democratisch voorvechter van vrouwenrechten, twee legaten na. Met het ene organiseerde de Stichting Mr. A.E. Ribbius Peletierfonds om de twee jaar een studiedag over praktisch humanisme, gericht op vrouwenzaken. Op de studiedagen werden twee prijzen uitgereikt, van vijfduizend gulden elk. Één prijs bekroonde een essay dat het praktisch humanistisch handelen nader beschouwde. De andere werd toegekend aan een vrouw of man die zich wist te onderscheiden door een actieve bijdrage aan het humanisme en de vrouwenorganisatie. Met het andere legaat verzorgde de Universiteit voor Humanistiek een bijzondere leerstoel Feminisme, Humanisme en Emancipatievraagstukken. In 2000 verscheen ter ere van het tienjarig bestaan en de opheffing van de Stichting de uitgave Tussen mannen en vrouwen. Het openbare leven van Mr. A.E. Ribbius Peletier (1891‑1989), geschreven door Ulla Jansz.
Inhoud
Documentatie, stukken betreffende de organisatie, correspondentie, jaarrekeningen, stukken betreffende leerstoel en prijs.
Inventaris/plaatsingslijst
Er is nog geen inventaris en/of plaatsingslijst online beschikbaar.
Bijzonderheden
Dit archief is nog in bewerking en zal op later datum worden ondergebracht bij Het Utrechts Archief. Neem voor meer informatie contact op met deze erfgoedinstelling.
Relevante links