Mijn kennis krijgt betekenis
Gijsbert van Eijsden (29), volgde de premaster en master Humanistiek en is onlangs afgestudeerd
'Tijdens mijn opleiding psychologie leerde ik hoe ik een onderzoek moest opzetten en uitvoeren en wetenschappelijke artikelen kon schrijven. Maar deze vaardigheden gingen volgens mij niet over de vraag waarom ik dat zou allemaal zou doen. Waarom is het zo waardevol om mensen te bestuderen? En waarom wil ik dat zo graag?
Daarom besloot ik de premaster humanistiek te volgen. De Universiteit voor Humanistiek besteedt gebalanceerd aandacht aan de vraag naar het hoe en de vraag naar het waarom. Je hebt praktische en theoretische vakken, maar er is ook ruimte voor reflectie, bezinning en persoonlijke ontwikkeling. Zo kreeg mijn kennis hier op de universiteit inhoud en betekenis.
Ik ben verder gegaan met de master. Ik kreeg zo de kans mijn kennis van de mens op een nieuwe manier te bekijken. Deze kennis werd verrijkt met inzichten uit de filosofie, religiestudies, levensbeschouwing en persoonlijke ervaring. Ik houd me blijkbaar liever bezig met persoonlijke motivaties van mensen dan met de precieze werking van de hersenen.
Inmiddels werk ik als geestelijk verzorger in het Utrechts Medisch Centrum. De studie humanistiek helpt mij zowel bij gesprekken met cliënten als met collega’s en beleidsmakers in de organisatie. Ik begrijp beter waarom wij zo met elkaar omgaan. Ik weet ook beter wat ik daaraan goed en mooi vind en wat lelijk en slecht. Dat geeft richting aan mijn leven.'









